fot. twitter.com

Ojciec Święty wyruszy dziś w podróż apostolską do Iraku  

Ojciec Święty Franciszek rozpoczyna dziś czterodniową podróż apostolską do Iraku. Przesłaniem papieskiej pielgrzymki są słowa: „Wszyscy braćmi jesteście”. Papież spotka się władzami Iraku, tamtejszą wspólnotą chrześcijańską, a także z duchowym przywódcą irackich szyitów.

Ojciec Święty odwiedzi kilka miast m.in. Bagdad, An-Nadżaf, Mosul oraz Qaraqosh. Papież będzie sprawował Mszę Świętą w katedrze pw. św. Józefa w stolicy Iraku.

Konrad Ciempka z Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie zwrócił uwagę, że sytuacja chrześcijan w Iraku cały czas jest bardzo trudna. Dodał, że wizyta papieża Franciszka ma m.in. przywrócić im nadzieję.

– Wizyta papieża Franciszka w Iraku jest wielkim znakiem nadziei i odwagi dla lokalnej społeczności chrześcijańskiej, ale także dla chrześcijan w całym regionie Bliskiego Wschodu. Patrząc na sytuację, rzeczywiście ta pielgrzymka może przyczynić się do wzrostu szacunku wobec chrześcijan ze strony muzułmanów. Już dzisiaj wielu muzułmanów pyta o chrześcijaństwo i jest zainteresowanych naszą wiarą. Dochodzi do pojedynczych chrztów, więc wizyta Papieża jest wielkim znakiem braterstwa i pokoju – powiedział Konrad Ciempka.

Podróż apostolska Papieża do Iraku potrwa do najbliższego poniedziałku.

Transmisję z pielgrzymki Ojca Świętego przeprowadzą Radio Maryja i Telewizja Trwam.

Harmonogram podróży Ojca Świętego do Iraku można znaleźć [tutaj].

 

RIRM

drukuj