fot. pixabay.com

Początek szczepień nauczycieli

Dziś mają miejsce pierwsze szczepienia nauczycieli przeciwko COVID-19. Nauczyciele będą szczepieni w szpitalach węzłowych preparatem AstraZeneca.

W pierwszej kolejności na szczepienie mogli zarejestrować się ci nauczyciele, którzy obecnie pracują stacjonarnie w szkołach. Wśród nich są nauczyciele klas I-III szkół podstawowych oraz nauczyciele przedszkolni. Rejestracja trwała od poniedziałku.

– To ok. 65 proc. uprawnionych – poinformowała wiceminister edukacji i nauki Marzena Michałek.

Dziś początek szczepień. Szczepienia będą odbywały się w szpitalach węzłowych i w wyznaczonych przez NFZ punktach szczepień. Każdy szpital i punkt organizuje kalendarz szczepień samodzielnie, w porozumieniu z dyrektorami szkół i przedszkoli. Nauczyciele będą szczepieni preparatem AstraZeneca.

– W poniedziałek o godz. 8.00 rejestrujemy pozostałych nauczycieli, którzy nie byli w pierwszej grupie, w tym również nauczycieli akademickich – powiedział minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

Minister Michał Dworczyk poinformował, że rząd zrealizuje plany, jakie zostały uwzględnione w Narodowym Programie Szczepień. Zarówno te na kwartał, jak i te na obecny miesiąc.

– Do końca marca zaszczepimy około 3 mln osób. Do końca lutego uda nam się zaszczepić ponad 2 mln osób – mówił szef Kancelarii Premiera.

Wśród nauczycieli teraz szczepieni będą tylko ci przed 60. rokiem życia. Starsi nauczyciele będą szczepieni preparatami Pfizera i Moderny później, wraz z ich grupą wiekową.

TV Trwam News

drukuj