fot. PAP/Artur Reszko

Rząd straszy Polaków kolejną falą pandemii

Rozpoczyna się czwarta fala epidemii koronawirusa – ostrzegał szef kancelarii premiera, Michał Dworczyk. Minister zdrowia, Adam Niedzielski, przedstawił prognozę zakażeń na najbliższe tygodnie.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 234 nowych zakażeniach koronawirusem w Polsce. We wtorek było ich zaledwie o jeden przypadek mniej, a przedwczoraj – tylko 107. Za niedługo będzie jednak więcej – przestrzegał minister zdrowia.

– Z punktu widzenia naszych doświadczeń pandemicznych to cały czas nie jest liczba, która robi ogromne wrażenie, ale jednak trzeba pamiętać, że mamy teraz dół po fali, który powoli zaczyna się rozpędzać. Dynamika, którą obserwujemy w ciągu ostatnich tygodni, to 20-25 proc. – mówił Adam Niedzielski.

We wrześniu średnia liczba zakażeń może wynosić od 200 do 300 przypadków. Rząd nie wyklucza powiatowych obostrzeń i ponownego wprowadzenia stref: zielonej, żółtej i czerwonej. Wprowadzenie każdej z nich uzależnione będzie od liczby hospitalizacji z powodu koronawirusa, a także od liczby zaszczepionych osób.

– Jeżeli dany region jest (według liczby zakażeń) klasyfikowany do którejś strefy, to jeżeli w tym regionie zaszczepienie jest powyżej średniego w kraju, to będzie ta strefa obniżona, czyli jeżeli ktoś ze względu na liczbę zakażeń ma czerwoną strefę, ale jego poziom wyszczepienia jest powyżej średniej, to będzie strefą żółtą – mówił szef resortu zdrowia.

Ponownym obostrzeniom przeciwna jest Konfederacja, która wskazała, że proponowane rozwiązania nie mają sensu.

– Zwracam uwagę, że ten sposób rozumowania jest absurdalny, bo jeśliby się okazało, że strefy wyszczepione ponad przeciętną mają więcej zachorowań niż inne, no to raczej należałoby skorygować swoje zdanie o skuteczności szczepień. […] Rząd brnie w ścieżkę, którą już skompromitował i która okazała się już na całym świecie kompletnie nieskuteczna w walce z wirusem – akcentował Dobromir Sośnierz, poseł Konfederacji.

Minister zdrowia zaapelował o szczepienie się przeciw COVID-19 i przekonywał, że to jedyny sposób na zakończenie epidemii.

– To szczepienia dają nam tę najbardziej realną tarczę, od której koronawirus, pandemia, może się po prostu odbić – podsumował Adam Niedzielski.

Do końca tygodnia zostaną wydane rekomendacje dotyczące szczepienia trzecią dawką najbardziej narażonych na zakażenie grup społecznych.

 

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl