fot. PAP/Zbigniew Meissner

Min. A. Niedzielski: Stan epidemii w Polsce zostanie zniesiony w połowie maja

W połowie maja zniesiony zostanie stan epidemii w Polsce – zapowiedział minister zdrowia, Adam Niedzielski. Wprowadzony zostanie natomiast stan zagrożenia epidemicznego.

W drugiej połowie maja w Polsce zacznie obowiązywać stan zagrożenia epidemicznego. Obowiązujący od ponad dwóch lat stan epidemii zostanie zniesiony.

„Decyzja jest już przekonsultowana na różnych poziomach administracji. Dokonaliśmy analizy prawnej. W połowie maja zniesiemy stan epidemii” – powiedział minister Adam Niedzielski.

To kolejny etap znoszenia obostrzeń przez szefa resortu zdrowia. Miesiąc temu podjęta została decyzja o zniesieniu obowiązku zakrywania ust i nosa w pomieszczeniach zamkniętych. Pozostał jedynie obowiązek noszenia maseczek w podmiotach leczniczych.

Nie ma już także obowiązku kierowania na izolację i kwarantannę. Zlikwidowane zostały oddziały covidowe w szpitalach. Zniknęła możliwość wykonywania bezpłatnych testów na COVID-19 w aptekach. Nie ma także możliwości zapisania się na test za pomocą formularza online czy poprzez infolinię. Pacjenta na test może wysłać tylko lekarz.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl