fot. Igor Smirnow/KPRP

W Pałacu Prezydenckim – z udziałem prezydenta i ministra zdrowia – odbyło się spotkanie ws. szczepionki przeciwko COVID-19

Szczepienia przeciwko wirusowi SARS-CoV-2 oraz Fundusz Medyczny były tematem dzisiejszego spotkania prezydenta Polski Andrzeja Dudy m.in. z ministrem zdrowia.

W nagraniu opublikowanym na Twitterze Andrzej Duda wyjaśnił, że zaprosił do Pałacu Prezydenckiego ekspertów, by odpowiedzieć na pytania, takie jak: kto powinien być szczepiony i czy to będzie bezpieczne. Wśród poruszonych kwestii z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim była też perspektywa dostępności szczepionki.

– Jak zapewnił mnie pan minister, jeszcze w tym miesiącu Europejska Agencja Leków powinna podjąć decyzję na temat dopuszczalności szczepionki firmy Pfizer na europejskim rynku medycznym. Zdaniem ministra, oznacza to, że kilka dni po decyzji ta szczepionka będzie mogła być dostępna w Polsce. Będzie można zaszczepić u nas pierwszych naszych rodaków – powiedział Andrzej Duda.

Prezydent zapowiedział, że zapis spotkania będzie dostępny dla wszystkich na kanałach internetowych Kancelarii Prezydenta.

Zgodnie z projektem Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19, szczepienia mają być bezpłatne i dobrowolne. Rząd planuje przyjąć gotową strategię w najbliższy wtorek.

RIRM

drukuj