fot. sxc.hu

Prezydent A. Duda podpisze ustawę o „Emeryturze plus”

Dziś o godzinie 17.00 prezydent Andrzej Duda podpisze ustawę o tzw. trzynastce dla emerytów – informuje portal 300polityka.pl.

Dodatkowa emerytura, to jedna z propozycji zaprezentowanych w ramach tzw. nowej piątki PiS. Wysokość świadczenia wynosi tyle, ile najniższa emerytura – 1100 zł brutto, czyli 888 złotych netto. Świadczenie będzie wypłacone wraz z majową emeryturą lub rentą. Niewykluczone, że pieniądze mogą trafić do części osób już pod koniec kwietnia.

Niektórzy emeryci i renciści już pod koniec kwietnia, ostatniego dnia kwietnia, otrzymają to świadczenie w wysokości 888 złotych. Bardzo często na spotkaniach z seniorami słyszałam, jak bardzo potrzebne jest takie nawet jednorazowe wsparcie, żeby można było dokonać większych zakupów, drobnych remontów, zapłacić jakieś zaległości – podkreśla Elżbieta Rafalska, minister rodziny, pracy i polityki społecznej.

Szefowa resortu rodziny, pracy i polityki społecznej zapewnia, że świadczenie będzie wypłacone z urzędu, bez konieczności składania dodatkowych wniosków.

Będzie to niemalże 10 milionów wszystkich osób, które pobierają jakiekolwiek świadczenia – akcentuje.

W razie zbiegu prawa do świadczeń, osobie uprawnionej przysługiwać będzie jedno jednorazowe świadczenie. Świadczenia nie obejmie egzekucja komornicza.

TV Trwam News/RIRM

drukuj