fot. PAP/Piotr Nowak

Min. A. Niedzielski: Pojawia się szansa na wyhamowanie pandemii

Minister zdrowia Adam Niedzielski ocenił, że pandemia koronawirusa w Polsce wzrasta, ale coraz wolniej. Pojawia się szansa na jej wyhamowanie i teraz bardzo wiele zależy od naszej postawy – podkreślił.

Szef resortu zdrowia stwierdził, że dzisiejszy wzrost zakażeń na poziomie 19365 nowych przypadków wpisuje się w trend spadku dynamiki epidemii.

Wskazywał, że w ubiegłym tygodniu przyrost zakażeń raportowanych we wtorek był znacząco wyższy niż w poniedziałek, bo na poziomie ponad 60 proc. Natomiast w tym tygodniu ten przyrost jest niewielki – około 10 proc.

Szef MZ dodał, że również liczba zleceń na wykonanie testu przez lekarzy POZ nie wzrosła tak znacząco jak miało to miejsce poprzednio. Podobnie wskazała analiza 7-dniowego cyklu dynamiki rozwoju pandemii. To są pozytywne sygnały – ocenił minister.

– Mówię o tym dlatego, żeby zaapelować do wszystkich Państwa, że jesteśmy w takiej sytuacji, kiedy pojawia się szansa i nadzieja na wyhamowanie pandemii. Teraz bardzo wiele zależy od nas, od naszej codziennej postawy, od tego, czy będziemy pilnowali tych podstawowych zasad życia społecznego. Chodzi o to, żeby zachować dystans, chodzić w maseczce i oczywiście dezynfekować, przede wszystkim ręce. Te zasady i ten wynik zobligowują nas do postawy jeszcze większej odpowiedzialności – powiedział Adam Niedzielski.

Minister zdrowia na konferencji prasowej przedstawił też nową strategię walki z pandemią koronawirusa. Jej podstawą jest konieczność zapewnienia wystarczającej liczby miejsc dla leczenia pacjentów, u których rozwija się objawowa postać infekcji.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl