fot. PAP/Rafał Guz

Minister zdrowia spotka się komendantem głównym policji ws. egzekwowania restrykcji koronawirusowych

Minister zdrowia Adam Niedzielski spotka się dziś z komendantem głównym policji, aby omówić egzekucję obowiązujących restrykcji związanych z COVID-19.

Resort wielokrotnie powtarza apel, m.in. o noszenie maseczek czy zachowywanie dystansu społecznego. Nie wszyscy stosują się do nakazu zasłaniania nosa i ust.

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska poinformował, że ok. 19 tys. osób zostało ukaranych mandatami, kilkadziesiąt tysięcy otrzymało upomnienie.

Wiceszef resortu stwierdził na antenie Polskiego Radia, że egzekucja obowiązujących restrykcji powinna być bardziej zdecydowana.

– Dzisiaj także minister zdrowia spotka się z komendantem głównym policji, aby wspólnie omówić egzekucję tych restrykcji, szczególnie w żółtych i czerwonych strefach, ale nie tylko. Widzimy też w strefach zielonych, że w sklepach i supermarketach nie wszyscy stosują się do zalecenia, by zasłaniać usta i nos. To nie jest dla nas, lecz dla osób, które możemy w tym sklepie spotkać. Pamiętajmy o tym, nie bądźmy egoistami. Dbajmy nie tylko o siebie, ale również o osoby, z którymi jesteśmy w pobliżu na co dzień – powiedział Waldemar Kraska.

W całej Europie rośnie liczba nowych przypadków zakażeń koronawirusem, także w Polsce. Ministerstwo Zdrowia chce zwiększyć liczbę łóżek dla pacjentów z koronawirusem.

Wiceminister Waldemar Kraska zapowiedział też zmianę strategii walki z patogenem. Rząd chce m.in. dalej zmieniać obostrzenia w strefach żółtych i czerwonych.   

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl