fot. PAP/Leszek Szymański

Przyłbice ochronne produkcji Lotniczej Akademii Wojskowej trafiły do Szpitala Wojskowego w Dęblinie

Podchorążowie i wykładowcy Lotniczej Akademii Wojskowej wyprodukowali 40 przyłbic ochronnych dla personelu medycznego, które przekazali do Szpitala Wojskowego w Dęblinie – poinformowano na stronie uczelni.

„Przyłbice produkowane są z użyciem drukarek 3D. Do tej pory w Szkole Orląt wyprodukowano 40 sztuk, które trafiły do Szpitala Wojskowego w Dęblinie. Planowany jest jeszcze wydruk ok 200 przyłbic, które w kolejnych tygodniach zostaną przekazane potrzebującym” – poinformowano.

Sprzęt drukują podchorążowie oraz wykładowcy LAW. Produkcję nadzoruje Dziekan Wydziału Lotnictwa, ppłk dr inż. Robert Czapla. Całość finansowana jest ze środków Akademii.

„Pomoc w tym trudnym dla wszystkich czasie jest w pierwszej kolejności potrzebna służbom medycznym. W Lotniczej Akademii Wojskowej dołączamy do ogólnopolskiej akcji i nasze nowoczesne drukarki 3D postanowiliśmy wykorzystać do produkcji przyłbic. Wspaniałe jest to, że społeczność akademicka potrafi w takich chwilach się zjednoczyć. Teraz wszyscy strzelamy do jednej bramki” – podkreśla cytowany na stronie rektor komendant gen. bryg. pil. dr Piotr Krawczyk.

Przyłbice wykonane są z tego samego materiału, co butelki typu PET.

„Doskonale zabezpieczają twarz przed bakteriami, dzięki temu zapewniają znaczną ochroną przed wirusami i, co ważne, są wielokrotnego użytku” – podano.

PAP

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl