fot. pixabay.com

Szef handlowej „Solidarności”: Apeluję do Pana Prezydenta, żeby ustawę covidową podpisał w przyszłą niedzielę. Będzie to prezent mikołajkowy dla 2 mln kobiet w handlu

W przyszłym tygodniu Senat zajmie się ustawą covidową, która pozwoli na handel w niedzielę 6 grudnia. Prawdopodobnie w piątek projekt trafi z powrotem do Sejmu, a następnie na biurko prezydenta RP. Przewodniczący handlowej „Solidarności”, Alfred Bujara, apeluje do prezydenta Andrzeja Dudy, by podpisał ustawę z jednodniowym opóźnieniem.

– Pracownik musi w tej chwili pracować nie 8, ale nawet 12 godzin w tak trudnych warunkach pracy. Jest to naprawdę nieetyczne. Z tego miejsca apeluję do Pana Prezydenta, żeby tę ustawę covidową w przyszłym tygodniu podpisał w niedzielę, to będzie prezent mikołajkowy dla 2 mln kobiet w handlu. Naprawdę, ucieszą się z tego, że Pan Prezydent podpisze to z jednodniowym opóźnieniem, że nie będą musiały przychodzić do pracy w niedzielę, a ustawa covidowa wejdzie w życie w Polsce w poniedziałek i nic się z tego tytułu nie stanie – powiedział Alfred Bujara, szef Krajowego Sekretariatu Banków, Handlu i Ubezpieczeń NSZZ „Solidarność”.

TV Trwam News

drukuj