fot. PAP/Paweł Supernak

Szef MON podpisał decyzję o sformowaniu 18 Brygady Zmotoryzowanej

Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej, poinformował o utworzeniu 18 Brygady Zmotoryzowanej, która wejdzie w skład 18 Dywizji Zmechanizowanej. Jej dowództwo będzie mieścić się w Poniatowej, w województwie lubelskim.

Szef resortu obrony odwiedził we wtorek rozbudowywany kompleks wojskowy w Siedlcach. Podczas wizyty podpisał decyzję o sformowaniu kolejnej brygady. Jak podkreślił Mariusz Błaszczak, 18 Brygada Zmotoryzowana będzie uzupełnieniem zdolności całej dywizji w zakresie wysokiej mobilności.

– Brygada będzie obejmowała południowo-wschodnią część odpowiedzialności 18 Dywizji Zmechanizowanej. To będzie brygada zlokalizowana w pięciu miejscowościach w województwie lubelskim i podkarpackim – oznajmił szef MON.

W skład 18 Dywizji Zmechanizowanej, która została powołana w 2018 roku, wchodzą też pułki artyleryjskie oraz przeciwlotnicze. Jednostka z Zamościa jako pierwsza została wyposażona w zestawy obrony przeciwlotniczej w ramach realizacji projektu „mała NAREW”.

Kompleks wojskowy w Siedlcach powstaje od kilku lat. Budowane są nowoczesne obiekty, w tym budynki sztabowe i koszarowe, drogi, parkingi oraz ogrodzenia. W ramach rozbudowy kompleksu przewidziano też powstanie nowych hal, garaży, stołówki oraz ambulatorium.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl