fot. https://twitter.com/MRiPS_GOV_PL

Karta Dużej Rodziny dostępna w aplikacji mObywatel

W aplikacji mObywatel można już korzystać z Karty Dużej Rodziny. Jak wyjaśnia Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej, to rozwiązanie znacznie ograniczy biurokrację oraz ułatwi obsługę tego dokumentu. Dotychczas posiadacze tradycyjnej karty musieli składać dodatkowy wniosek i dokonać opłaty, aby móc korzystać z dokumentu w wersji mobilnej.

Karta Dużej Rodziny to system zniżek dla rodzin wielodzietnych z co najmniej trójką dzieci. Według rządowych danych w Polsce jest blisko 370 tys. takich rodzin. Żyje w nich około 1 mln 200 tys. dzieci.

Minister rodziny i polityki społecznej, Marlena Maląg, zwróciła uwagę, że Karta niezmiennie cieszy się dużym zainteresowaniem.

– Z Karty Dużej Rodziny skorzysta ponad milion rodzin. W systemie mamy ponad 3,4 mln osób. Duże rodziny przede wszystkim korzystają ze wsparcia, które powstaje w wyniku porozumień zawartych z podmiotami prywatnymi i organizacjami, które chcą wspierać rodziny. Takich podmiotów mamy w Polsce ok. 9 tysięcy – powiedziała minister Marlena Maląg.

Prawo do Karty Dużej Rodziny przysługuje także rodzicom zastępczym oraz prowadzącym rodzinne domy dziecka. Dokument uprawnia m.in. do zniżek na przejazdy kolejowe, przy opłatach paszportowych oraz do darmowego wstępu do parków narodowych.

RIRM

 

drukuj