fot. Monika Bilska

[TYLKO U NAS] A. Macierewicz: Polski Nowy Ład to perspektywa wyjścia z zagrożeń

Sojusz rosyjsko-niemiecki, blokada naszej niepodległości energetycznej, znak zapytania co do przyszłości w sytuacji militarnej, atak ideowy na polskie chrześcijaństwo – to wszystko tworzy sytuację poczucia oblężonej twierdzy. Polski Nowy Ład to perspektywa wyjścia z zagrożeń – powiedział Antoni Macierewicz, były szef Ministerstwa Obrony Narodowej, w czwartkowym felietonie „Myśląc Ojczyzna” w TV Trwam.

Antoni Macierewicz w kontekście Polskiego Nowego Ładu powiedział, że „jest to wielka nadzieja, optymizm i szansa na rozwój Polski, zwłaszcza prowincji, wsi”.

– Polska znalazła się w niesłychanie trudnej sytuacji. Nagle spadły na nas olbrzymie zagrożenia – sojusz rosyjsko-niemiecki, blokada naszej niepodległości energetycznej, znak zapytania co do przyszłości w sytuacji militarnej, atak ideowy na polskie chrześcijaństwo. To wszystko tworzy sytuację poczucia oblężonej twierdzy. Polski Ład to perspektywa wyjścia z zagrożeń – przekonywał były minister obrony narodowej.

Felietonista TV Trwam zwrócił uwagę na „inny znak zaskakującego optymizmu – państwową rosyjską rozgłośnię radiową >>Echo Moskwy<<, w której od kwietnia br. niemal co tydzień występuje jeden z wybitniejszych historyków rosyjskich, Mark Sołonin”.

– Historyk zajmuje się głównie II wojną światową, antystalinista. Od kwietnia relacjonuje dramat smoleński, w tym fałsze komisji MAK, a także dorobek komisji, którą ja reprezentuję. Gdy słyszę z ust rosyjskiego historyka, jak ważny jest dorobek raportu Macierewicza, to można być zaskoczonym. Zostało nawet zrobione polskie tłumaczenie jednego z filmów, głównie zajmującego się krytyką raportu MAK. Nie chodzi o chwalenie naszego dorobku, tylko o to, co naprawdę dzieje się dzisiaj w Rosji – wskazał marszałek senior Sejmu IX kadencji.

Antoni Macierewicz podkreślił, że „byłoby dobrze, żeby osoby upowszechniające w ostatnich latach kłamstwo smoleńskie i atakujące prace naszej komisji zastanowiły się nad tym, jak rzeczywiście wygląda prawda”.

– Dlaczego tak się dzieje, że częściej prawda jest rozpowszechniana w Rosji niż publikowana w Polsce? Dedykuję to Platformie Obywatelskiej, a także prawicowym pismom, które zajmowały się atakiem na naszą komisję. Dedykuję to wszystkim Polakom. Nie jesteśmy zablokowani, otoczeni niemożliwą do przełamania blokadą. Wszystko zależy od naszej determinacji, naszych decyzji i trwania przy naszym niepodległościowym programie. Polski Ład musi być jego częścią – powiedział poseł Prawa i Sprawiedliwości.

radiomaryja.pl

drukuj