fot. PAP/Rafał Guz

Szefowa MRiPS: Jesteśmy europejskim wiceliderem pod względem niskiego bezrobocia

Jesteśmy europejskim wiceliderem pod względem niskiego bezrobocia – jedynym krajem, który zanotował niższy wskaźnik niż Polska są Czechy –  wskazała minister rodziny i polityki społecznej, Marlena Maląg, komentując najnowsze dane Eurostatu na temat bezrobocia.

Według opublikowanych w piątek danych Eurostatu stopa bezrobocia w lutym ukształtowała się w Polsce na poziomie 2,8 proc., czyli tak samo jak w styczniu. Liczba bezrobotnych w lutym wyniosła 479 tysięcy.

„Jesteśmy bardzo zadowoleni z danych opublikowanych przez Eurostat, w których wskazano, że Polska notuje jedną z najniższych stóp bezrobocia w całej Unii Europejskiej” – przekazała minister Marlena Maląg.

„Według metodologii Eurostat stopa bezrobocia w lutym w Polsce wyniosła jedyne 2,8 proc. wobec średniej unijnej 6 proc. Jesteśmy europejskim wiceliderem w tej kwestii – jedynym krajem, który zanotował niższą stopę bezrobocia niż Polska są Czechy” – zaznaczyła minister rodziny.

Jak podkreśliła, to bardzo dobry sygnał dla całego kraju i dowód na to, że rządowa polityka rynku pracy jest skuteczna i przynosi pozytywne efekty.

„To efekt działań podejmowanych przez rząd Zjednoczonej Prawicy w celu wspierania przedsiębiorców oraz inwestycji w rozwój gospodarczy kraju. Praca to podstawa stabilizacji życiowej i ekonomicznej, a niskie bezrobocie to bardzo dobry sygnał dla całego społeczeństwa” – dodała szefowa MRiPS.

Jak podał Eurostat, stopa bezrobocia w strefie euro w lutym, po uwzględnieniu czynników sezonowych, wyniosła 6,6 proc., tyle samo co w poprzednim miesiącu.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl