pixabay.com

Międzynarodowy Dzień Osób Starszych

Obchodzimy Międzynarodowy Dzień Osób Starszych. To szczególne święto. Osoby starsze są grupą, która przez wiele lat budowała nasze państwo, tworzyła rynek pracy – napisała w liście do seniorów minister rodziny i polityki społecznej, Marlena Maląg.

Minister Marlena Maląg zapewniła, że wszystkie działania resortu rodziny oraz programy dedykowane seniorom realizowane są „w duchu solidarności społecznej, solidarności międzypokoleniowej”.

Polityk podkreśliła, że polityka senioralna rządu ukierunkowana jest na pomoc tym, którzy jej potrzebują.

– Seniorzy odczuwają, że nie są zostawieni sami sobie, iż rząd o nich dba, że się troszczy. W bieżącym trudnym czasie, kiedy walczymy z inflacją, seniorzy odczuwają, iż mają wsparcie w postaci tarczy antyinflacyjnej, dodatków, które były wypłacane, a także ustaw związanych z dofinansowaniem do zakupu źródeł ciepła – powiedziała minister Marlena Maląg.

Minister zapewniła też, że środki na kontynuację tych programów są zabezpieczone.  Międzynarodowy Dzień Osób Starszych został ustanowiony 14 grudnia 1990 r. przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych.

Międzynarodowy Dzień Osób Starszych jest okazją do dyskusji o potrzebach osób starszych, równego dostępu do kultury, opieki zdrowotnej czy zasobów ekonomicznych.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl