fot. PAP/Tomasz Gzell

Dlaczego Donald Tusk nie reaguje na prorosyjskie zapędy Radosława Sikorskiego?

Solidarna Polska ponawia swój apel o reakcję przewodniczącego PO, Donalda Tuska, na wpis Radosława Sikorskiego na temat gazociągów Nord Stream. Politycy partii Zbigniewa Ziobry na konferencji prasowej przed siedzibą Platformy Obywatelskiej podkreślili, że to, co robi Radosław Sikorski, jest skandaliczne i zagraża całemu NATO.

Wiceminister klimatu, Jacek Ozdoba, przypomniał, że w piątek na posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa ONZ rosyjski dyplomata wykorzystał wpis Sikorskiego w swojej propagandzie przeciwko Stanom Zjednoczonym.

– Polska jest dzisiaj w czołówce krajów, które pomagają Ukrainie. Władimir Putin wykorzystuje elementy infrastruktury energetycznej do swojej wojny, a były minister spraw zagranicznych wpisuje się w narrację Federacji Rosyjskiej. Gdzie jest Donald Tusk? Gdzie jest Rafał Trzaskowski? Gdzie są liderzy Platformy Obywatelskiej? Radosław Sikorski był kiedyś ministrem spraw zagranicznych. To nie jest kretyn, ale osoba, która dzisiaj odpowiada za wpisanie się w rosyjską narrację. Donald Tusk powinien natychmiast – tego oczekujemy jako Solidarna Polska – wyrzucić go z partii. Koniec kariery tego człowieka już nastąpił. Nie wyobrażam sobie, żeby on się kiedykolwiek znalazł na jakiejkolwiek liście –  mówił wiceminister Jacek Ozdoba.

Radosław Sikorski – według wiceministra Jacka Ozdoby – jest odbierany przez Departament Stanu USA jako „rosyjska dezinformacja”. W tej sytuacji Donald Tusk milczy, a Rafał Trzaskowski broni polityka PO.

Tymczasem cały czas trwa ustalanie, kto odpowiada za ataki na gazociągi Nord Stream. Politycy europejscy i eksperci mówią tu o sabotażu.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl