„Prześladowany – jak katolik” – 8 października konferencja na Jasnej Górze

W sobotę 8 października w Częstochowie odbędzie się konferencja „Prześladowany – jak katolik”. Czy polskie prawo zapewnia ochronę katolikom? Czy katolik w Polsce jest prześladowany? – na te pytania podczas specjalnych paneli odpowiedzą zaproszeni goście. Na zakończenie spotkania uczestnicy zgromadzą się na Mszy świętej. Organizatorem wydarzenia jest Akcja Katolicka Archidiecezji Częstochowskiej.

Konferencja „Prześladowany – jak katolik” rozpocznie się o godz. 10.00 w Bastionie Świętej Barbary na Jasnej Górze. Inicjatywa podzielona jest na dwa panele dyskusyjne.

Prelegenci pierwszego z nich odpowiedzą na pytanie: Czy polskie prawo zapewnia ochronę katolikom? Z wykładem wystąpią m.in.: Lidia Kochanowicz-Mańk, dyrektor finansowy Fundacji Lux Veritatis, Marcin Warchoł, sekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości oraz ks. prof. Piotr Mazurkiewicz z UKSW w Warszawie.

Druga część wydarzenia to próba uzyskania odpowiedzi na pytanie: Czy katolik w Polsce jest prześladowany? Materiały zaprezentują m.in.: ks. bp Marek Mendyk, asystent krajowy Akcji Katolickiej, Barbara Nowak, małopolski kurator oświaty oraz Artur Dąbrowski, prezes zarządu Akcji Katolickiej Archidiecezji Częstochowskiej.

Na zakończenie uczestnicy konferencji zgromadzą się na Mszy św. w kaplicy Cudownego Obrazu na Jasnej Górze. Eucharystii o godz. 13.30 przewodniczył będzie ks. bp Marek Mendyk.

radiomaryja.pl

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl