PAP/Vladyslav Karpovych

W Hiszpanii przeszkolono dotychczas ponad 850 żołnierzy z Ukrainy

Siły zbrojne Hiszpanii dotychczas przeszkoliły na terytorium swojego kraju ponad 850 żołnierzy z Ukrainy, odpierającej rosyjską inwazję – wynika z danych hiszpańskiego ministerstwa obrony przedstawionych w Kongresie Deputowanych, niższej izbie parlamentu.

Dokument, który udostępniła posłom, minister obrony Hiszpanii Margarita Robles ujawnia, że od jesieni 2022 roku ukraińscy żołnierze odbyli ćwiczenia w ośmiu bazach wojskowych m.in. na terenie Andaluzji, Aragonii i Galicii.

Cytowany przez hiszpańskie media dokument precyzuje, że szkolenia dla żołnierzy ukraińskich prowadzili głównie instruktorzy hiszpańskich wojsk lądowych.

„W trakcie zajęć ukraińscy żołnierze przeszli m.in. ćwiczenia z zakresu obrony powietrznej, obrony przed atakami cybernetycznymi, obsługi pojazdów bojowych, rozbrajania ładunków wybuchowych, a także udzielania pomocy medycznej” – wynika z dokumentu przedstawionego w parlamencie przez minister Robles.

Dziennik „El Mundo” oraz portal Infodefensa ustaliły, że pierwsze obiecane przez Hiszpanię czołgi Leopard przekazane zostaną na Ukrainę w pierwszej połowie kwietnia.

„Ministerstwo obrony wyklucza jednak możliwość wysłania większej liczby Leopardów niż 10 obiecanych już czołgów, a także potwierdza, że w najbliższych tygodniach przekaże więcej pojazdów opancerzonych TOA” – napisał Infodefensa.

Według portalu w najbliższym transporcie Madryt przekaże Kijowowi 20 pojazdów TOA.

PAP

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl