fot. pixabay.com

Solidarna Polska oraz leśnicy rozpoczynają zbiórkę podpisów pod projektem ustawy „w obronie polskich lasów”

Marszałek Sejmu zarejestrowała komitet obywatelskiej inicjatywy ustawodawczej „w obronie polskich lasów”. Od teraz Solidarna Polska i leśnicy mają trzy miesiące na zebranie 100 tys. podpisów koniecznych do złożenia projektu w Sejmie.  

Przygotowane przez nich regulacje mają zatrzymać unijne plany dotyczące lasów. Chodzi o przeniesienie leśnictwa z kompetencji krajowych do wspólnych Unii Europejskiej. Ugrupowanie ministra sprawiedliwości, Zbigniewa Ziobro, wraz z leśnikami proponują projekt ustawy, która przewiduje, że na każde takie działanie będzie musiała być zgoda Sejmu.

Wiceminister sprawiedliwości i polityk Solidarnej Polski, Marcin Romanowski, wskazał, że proponowana ustawa ma chronić polskie lasy.

– Komisja Europejska próbuje dokonać swego rodzaju zamachu. Pojawiła się propozycja, aby kwestie lasów, gospodarki leśnej przenieść z obszaru, który obecnie jest wyłączną kompetencją państw członkowskich, do kompetencji dzielonych, tak żeby również można było decydować większością głosów i w ogóle wprowadzić możliwość decydowania o polskich lasach nie w Polsce, tylko w Brukseli czy Berlinie. Ta inicjatywa związana jest z przeciwstawieniem się tego typu pomysłom, aby decyzje co do polskich lasów należały do polskiego parlamentu, żeby jakiekolwiek zmiany, jeżeli kiedykolwiek miałyby mieć miejsce, podejmowane były kwalifikowaną większością głosów w polskim parlamencie – zaznaczył Marcin Romanowski.     

Wiceminister powiedział, że takie rozwiązanie będzie w praktyce skutecznie blokować wszelkie próby zamachu na polskie lasy.

Do zmiany traktatów i przeniesienia leśnictwa z kompetencji krajowych do wspólnych UE konieczna jest jednomyślna zgoda wszystkich państw Wspólnoty.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl