Premier M. Morawiecki: Lasy Państwowe są wielką wartością, której powinniśmy strzec

Lasy Państwowe są wielką wartością, której powinniśmy strzec dla dzisiejszych i przyszłych pokoleń – napisał na Twitterze premier Mateusz Morawiecki. Podziękował też pracownikom Biebrzańskiego Parku Narodowego za „pielęgnowanie tego, co czyni naszą Ojczyznę piękniejszą, a nasze życie zdrowszym”.

Z pracownikami Biebrzańskiego Parku Narodowego i sąsiednich nadleśnictw premier spotkał się w środę wieczorem w Osowcu-Twierdzy na Podlasiu.

Biebrzański Park Narodowy jest największym w Polsce; we wrześniu świętował 25-lecie istnienia. Jego dyrektor Andrzej Grygoruk podkreślał, że powierzchnia BPN stanowi piątą część wszystkich parków narodowych w kraju.

Biebrzański Park Narodowy powstał we wrześniu 1993 r. Chroni m.in. jedne z najcenniejszych w Europie obszarów wodno-błotnych, gdzie żyją rzadkie gatunki związane z podmokłymi siedliskami. Jest też ostoją łosia. W godle parku jest ptak – batalion. Biebrzański PN znajduje się na liście obszarów wodno-błotnych chronionych w ramach międzynarodowej konwencji RAMSAR.

PAP/RIRM

drukuj