fot. twitter.com/MarlenaMalag

Min. M. Maląg: Prezydent Duda rozpoczął budowanie dobrego czasu dla Polski

Prezydent Andrzej Duda rozpoczął budowanie dobrego czasu dla Polski, dobrego czasu dla polskich rodzin – powiedziała w piątek we Włocławsku (Kujawsko-pomorskie) szefowa MRPiPS Marlena Maląg. Zaapelowała, aby ostatnie godziny przed ciszą wyborczą wykorzystać na przekonanie nieprzekonanych.

Minister rodziny, pracy i polityki spotkała się w piątek z wyborcami w ramach ogólnopolskiej akcji #ŁączyNasPolska.

„Prezydent Andrzej Duda rozpoczął budowanie dobrego czasu dla Polski, dobrego czasu dla polskich rodzin, podniesienia godności rodziny. To był cel podstawowy. Wokół podniesienia godności rodziny i działań związanych z polityka społeczną, był rozwój gospodarczy całej Polski, nie Polski A i Polski B, a zrównoważony i dynamiczny rozwój naszego kraju. Nie tylko dużych miejscowości, ale tych najmniejszych, niezwijania kraju, ale rozwijania” – mówiła Maląg.

Szefowa MRPiPS zaznaczyła, że działania prezydenta, to konkrety. Wymieniła m.in. program Rodzina 500 plus i program Dobry Start (wyprawka szkolna) w wysokości 300 zł na ucznia.

Marlena Maląg wskazała też – jako podnoszący godność rodziny – program Mama cztery plus dla rodziców, którzy wychowali co najmniej czworo dzieci i nie wypracowali sobie prawa do emerytury, a także zainicjowany ostatnio przez prezydenta bon turystyczny wspomagający rodziny z małymi dziećmi i pomagający branży turystycznej poszkodowanej wskutek epidemii.

Minister podkreśliła, że przedsięwzięcia podejmowane przez prezydenta we współpracy z rządem to skuteczne działanie.

„Pan prezydent jest człowiekiem wiarygodnym. Ta wiarygodność daje nam przede wszystkim stabilizację dalszych, dobrych rządów i właściwych kierunków. Dlatego te godziny, które nam zostały (do ciszy wyborczej) musimy wykorzystać. To jest nasz obywatelski obowiązek, aby zachęcać tych nieprzekonanych do pójścia do wyborów i wyboru prezydenta Andrzej Dudy, który daje gwarancję dalszego rozwoju Polski” – przekonywała Maląg.

Minister podkreśliła, że w ostatnich godzinach, jakie zostały do końca kampanii, potrzebna jest mobilizacja, aby wykorzystać czas na przekonanie nieprzekonanych.

„My jesteśmy przekonani, my wiemy. Ale w nas jest siła, pójdźmy i przekonajmy naszych bliskich i dalekich, tych którzy może w pierwszej turze oddali głos na innego kandydata. Pokażmy konkretne działania, które zadziały się w Polsce dla dobra Polski, dla dobra Polaków, właśnie dzięki prezydentowi Dudzie” – apelowała Maląg.

PAP

drukuj