fot. Monika Bilska

[TYLKO U NAS] P. Mucha: Prezydent A. Duda jest człowiekiem wartości. Realizuje swój program, ale też nie zmienia zdania w kwestiach światopoglądowych

Prezydent Andrzej Duda jest człowiekiem wartości i daje temu wyraz w prowadzonych przez siebie sprawach. Realizuje swój program, ale też nie zmienia zdania, jeśli chodzi o kwestie światopoglądowe. W sferze cywilizacyjnej jest to wybór wartości, ale jest to również wybór dotyczący realnego wsparcia polskiej rodziny – zaznaczył Paweł Mucha, wiceszef Kancelarii Prezydenta RP Andrzeja Dudy, podczas piątkowych „Aktualności dnia” w Radiu Maryja. Gościem audycji był także Adam Kwiatkowski, sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP.

W niedzielę 12 lipca odbędą się wybory prezydenckie. Musimy wybrać mądrze, aby zagwarantować dalszy rozwój Polski – podkreślił Paweł Mucha.

– To rozstrzygnięcie fundamentalne: za wsparciem polskiej rodziny, systemu wartości, który dzisiaj jest reprezentowany przez prezydenta Andrzeja Dudę; za wsparciem rozwoju Rzeczypospolitej albo za konfliktem, chaosem i rządami Platformy Obywatelskiej. Jestem przekonany, że mobilizacja elektoratu prezydenta Andrzeja Dudy w odpowiedzi na pytanie: „Jaka będzie Polska?” – przyniesie odpowiedź pozytywną. Będzie to Polska skupiona wokół poparcia (…) najważniejszych spraw, które prezydent wprowadził przez ostatnie 5 lat: wsparcie dla polskiej rodziny, ochrona pracy, rozwój Rzeczypospolitej, także poprzez wielkie inwestycje, które są zapowiadane, ale również w sferze wartości będzie to Polska, która na pierwszym miejscu stawia rodzinę, a nie kartę LGBT – wskazał wiceszef Kancelarii Prezydenta RP.

Adam Kwiatkowski dodał, że ostatnie 5 lat to prezydentura spełnionych obietnic Andrzeja Dudy.

– To, co pan prezydent zapowiadał 5 lat temu kandydując w wyborach, następnie realizował wspólnie z rządem Zjednoczonej Prawicy. To znaczy, że rzeczy, o których dzisiaj się mówi, też będą realizowane. Realizowane dla dobra wszystkich Polaków bez względu na to, gdzie oni mieszkają. Programy społeczne są w jakimś sensie także realizacją zrównoważonego rozwoju Polski: nie tylko dużych miast, ale też małych ośrodków, tam gdzie często publiczne pieniądze do tej pory nie trafiały. Nie trafiały właśnie za rządów Platformy Obywatelskiej, której wiceprzewodniczącym jest Rafał Trzaskowski. Dzisiaj pieniądze w ramach tych programów społecznych trafiają do polskiej rodziny i ją wzmacniają – mówił sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP.

Paweł Mucha zwrócił uwagę, iż prezydent Andrzej Duda realizuje poszczególne punkty swojego programu, ale też nie zmienia zdania, jeśli chodzi o kwestie światopoglądowe.

– Jest człowiekiem wartości i daje temu wyraz w prowadzonych przez siebie sprawach. Bardzo wyraźne stanowisko prezydenta, że (…) niedopuszczalna jest adopcja dzieci przez pary jednopłciowe. Niestety jest to element, który pojawiał się w projekcie ustawy o związkach partnerskich, który był deklarowany w programie Rafała Trzaskowskiego. Podobnie, to Rafał Trzaskowski mówił, że chciałby być pierwszym prezydentem Warszawy, który będzie mógł udzielić „małżeństwa” homoseksualnego, podczas gdy polska konstytucja stanowi, że małżeństwo jest związkiem kobiety i mężczyzny. Prezydent bardzo jasno mówi o fundamentalnym prawie rodziców do wychowania dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami, podkreślając, że niedopuszczalne jest ingerowanie przez seksualizację dzieci – to, co dzieje się w niektórych wielkich miastach. W Warszawie ujawniano opinii publicznej przypadki finansowania tego rodzaju aktywności i stowarzyszeń, które prezentowały treści zupełnie nieakceptowalne przez ogromną większość Polaków. W sferze cywilizacyjnej jest to wybór wartości, ale jest to także wybór dotyczący realnego wsparcia polskiej rodziny – wskazał wiceszef Kancelarii Prezydenta RP.

Cała rozmowa z wiceszefem KPRP Pawłem Muchą oraz sekretarzem stanu w KPRP Adamem Kwiatkowskim dostępna jest [tutaj].

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl