M. Morawiecki: Współpraca w Dolinie Lotniczej na Podkarpaciu jest wzorcem, który powinniśmy powielać

Unikalna współpraca, jaka jest w Dolinie Lotniczej na Podkarpaciu, jest wzorcem, który powinniśmy powielić wiele razy – powiedział wicepremier Mateusz Morawiecki. Minister finansów i rozwoju uczestniczy w Kongresie 590 w Jasionce koło Rzeszowa.

Wicepremier Mateusz Morawiecki zwrócił uwagę, że Polacy „zafiksowali się w neoliberalnym paradygmacie konkurowania ze wszystkimi”. Tymczasem – jak podkreślił – potrzebujemy współpracy na linii administracja–przedsiębiorca oraz pomiędzy podmiotami gospodarczymi.

– Odejdźmy od tych wszystkich fałszywych mantr z przeszłości. Jakość współpracy na linii pomiędzy wami, małym i średnim biznesem a administracją publiczną, w dużym stopniu w coraz bardziej komplikującym się świecie gospodarczym zdeterminuje poziom naszego sukcesu. Zdeterminuje to, czy będziemy w stanie wyrwać się z tych różnych pułapek, w których teraz jesteśmy –   akcentował polityk.

Wicepremier Mateusz Morawiecki podczas Kongresu 590 mówił także, że pojawiła się szansa, żeby Polska postawiła na innowacyjność, ale „w taki sposób, żebyśmy rzeczywiście za kilka, kilkanaście lat byli krajem high-tech”.

„Jest możliwe, żebyśmy w roku 2030 byli jednym z krajów wytyczających trendy w rozwoju gospodarczym, w rozwoju wysokich technologii” – podkreślił minister.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl