PAP/Marcin Bielecki

Premier Morawiecki: Nie ma silnej Polski bez silnych rodzin

Z całą pewnością rozumiemy potrzeby i życie dużych rodzin jak nikt przed nami; nie ma silnej Polski bez silnych rodzin – powiedział w sobotę premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu bierze udział w VI Ogólnopolskim Zjeździe Dużych Rodzin w Szczecinie.

„W moim życiu też duże rodziny były obecne zawsze. Ja się wychowałem w dużej rodzinie, miałem cztery siostry. Mówię miałem, bo jedna zmarła w dzieciństwie. Z trzema siostrami się wychowywałem, ale też ta duża rodzina w szerszym wymiarze – wielopokoleniowa – była dla mnie zawsze wyraźnym sygnałem i znakiem takiej solidarności międzypokoleniowej” – zaznaczył premier.

Zapewnił też: „z całą pewnością rozumiemy potrzeby i życie dużych rodzin jak nikt przed nami”.

„Chcę się zobowiązać, że właśnie i zwłaszcza dla was prowadzimy nasze działania społeczne, działania gospodarcze i takie działania będziemy prowadzili, bo nie ma silnej Polski bez silnych rodzin i dzięki wam, waszym działaniom i staraniom matek będziemy mieli silną, piękną i dumną Polskę. Bardzo wam wszystkim za to dziękuję” – powiedział Mateusz Morawiecki zwracając się do uczestników zjazdu.

Jednocześnie premier wyraził satysfakcję, iż w zjeździe oprócz rodzin z Polski biorą też udział uczestnicy z zagranicy – rodziny z Niemiec, Węgier i Litwy.

 

PAP/RIRM

drukuj