„Jak długo mają zamiar prowadzić politykę eutanazji”

To wstyd dla polskiego państwa, że matki i ojcowie, którzy zajmują się  niepełnosprawnymi dziećmi nie dostają środków od państwa, aby mogło się to odbywać w godnych warunkach – akcentuje poseł Arkadiusz Mularczyk.

Przewodniczący KP SP podkreślał na konferencji w Sejmie, że jego partia  stara się  zrobić co tylko może w tej sprawie,  ale spotyka się ze znieczulicą ze strony rządzących.

To naprawdę wstyd dla polskiego państwa, że matki i ojcowie – którzy bardzo często w dramatycznych warunkach finansowych, życiowych muszą opiekować się, leczyć niepełnosprawne dzieci – nie otrzymują środków ze strony państwa na to, żeby to mogło się odbywać w godnych przyzwoitych warunkach. W tym miejscu wzywamy premiera do zajęcia się tą sprawą, zajęcia się bulwersującą sprawą – dramatycznego losu rodziców dzieci niepełnosprawnych. Wzywamy go o poparcie zmian, które zmierzają do podwyższenia zasiłków i świadczeń pielęgnacyjnych. Panie premierze niech Pan pokaże, że ma Pan serce – powiedział poseł Arkadiusz Mularczyk.

Barbara Habas który przybyła na konferencję z matkami niepełnosprawnych dzieci akcentowała, że  rządzący prowadzą politykę eutanazji.

Tak naprawdę poza tym, że jesteśmy traktowani przez rząd jako nierobi, jesteśmy absolutnie wykluczeni, ubezwłasnowolnieni. Świadczenia, które dostajemy nie starczają nam na podstawowe życie, ale to jeszcze nie koniec. My nie możemy wziąć np. z banku żadnego kredytu, dlatego, że bank świadczeń  pielęgnacyjnych nie uważa jako dochód, jesteśmy absolutnie ubezwłasnowolnieni. Mam pytanie do rządzących: jak długo mają zamiar prowadzić taką politykę eutanazji. bo jest to polityka eutanazji – akcentowała Barbara Habas.

RIRM

drukuj