Projekt PiS-u dot. powstawania farm wiatrowych odrzucony

Koalicja PO-PSL potwierdziła dziś, że jest przeciwko tym, którzy nie chcą farm wiatrowych w pobliżu swoich mieszkań – mówi poseł PiS Andrzej Adamczyk.

Połączone komisje sejmowe infrastruktury oraz samorządu terytorialnego odrzuciły dziś poselski projekt noweli ustawy Prawo budowlane i ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym. Projekt miał uregulować kwestie powstawania farm wiatrowych.

– Posłowie PO i PSL-u zachowali się dzisiaj jak hipokryci, bo projekt złożony przez PiS tkwi w Sejmie od 30 lipca 2012 r. i jest w trakcie procedowania ponad dwa lata. Dzisiaj złożyli propozycję inicjatywy legislacyjnej, która nic nie zmienia. Można by powiedzieć tak – hołdują zasadzie. Trzeba zrobić dużo, żeby ochronić lobbystów, potężne korporacje, które chcą zniszczyć krajobraz; które chcą przede wszystkim zniszczyć tych, którzy mają mieszkać pod elektrowniami wiatrowymi – powiedział poseł PiS-u Andrzej Adamczyk.

Połączone komisje zdecydowały o podjęciu inicjatywy legislacyjnej w sprawie nowelizacji ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym i ustawy – Prawo budowlane. Zaprezentował ją przewodniczący komisji poseł Stanisław Żmija z PO.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl