PiS zapyta w Sejmie o sprawę kary dla TV Trwam

Politycy Prawa i Sprawiedliwości będą dziś w Sejmie pytać o sprawę represyjnej kary nałożonej na nadawcę TV Trwam przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji.

Fundacja Lux Veritatis ma zapłacić 50 tys. zł za rzekome „nawoływanie do przemocy” podczas relacjonowania w 2013 roku Marszu Niepodległości. Fundacja odwołała się od tej decyzji.

W Sejmie posłowie PiS-u zapytają także o inną formę szykanowania katolickich i niezależnych mediów, czyli o sprawę nieprzyznawania im przez ministerstwa zleceń na reklamy, ogłoszenia i akcje informacyjne. Poruszą ponadto kwestię zapowiedzi wyemitowania w TVP bezpłatnego spotu promującego związki homoseksualne.

Poseł Małgorzata Sadurska zapowiada, że pytania w tych sprawach będą adresowane do premier Ewy Kopacz.

– Będę pytała panią Ewę Kopacz lub upoważnionego przez nią członka rządu: czy uważa, że dziennikarstwo w Polsce ma być zależne czy niezależne? Czy dziennikarstwo w Polsce ma służyć pewnym grupom interesów, czy też opierać się na obiektywizmie, rzetelności, na nieuleganiu różnym interesom i strefom wpływu? Będę się pytała, czy pani premier nie uważa tej kary nałożonej na TV Trwam (…) za działanie represyjne? Czy nie uważa tego za kneblowanie dziennikarzom ust na przyszłość? – mówi poseł Małgorzata Sadurska.

Kolejna dyskryminacyjna decyzja KRRiT ws. Fundacji Lux Veritatis będzie także przedmiotem jutrzejszego połączonego posiedzenia siedmiu parlamentarnych zespołów. Transmisję ze spotkania będzie można zobaczyć w TV Trwam o godz. 11.15.

RIRM

drukuj