fot. PAP/Andrzej Grygiel

M. Dworczyk o konwencji PiS: W programie partii azymutem godność człowieka

Jestem przekonany, że w programie PiS nadal centralnym azymutem będzie godność człowieka, a kierunkiem rozwoju państwa model solidarnościowo-republikański – powiedział w rozmowie z PAP po konwencji PiS w Katowicach szef kancelarii premiera Michał Dworczyk.

„To były trzy dni bardzo ciekawych oraz inspirujących dyskusji. Wypracowany został bardzo duży materiał, który na pewno będzie uwzględniony w trakcie prac nad programem PiS na jesienne wybory” – podkreślił Michał Dworczyk.

Szef kancelarii premiera określił konwencję jako „burzę mózgów”, która – jak dodał – udowodniła jak szerokim zapleczem nie tylko działaczy, ale ekspertów i intelektualistów, dysponuje Prawo i Sprawiedliwość.

„Na konwencji zaprezentowano wiele pomysłów. Na pewno nie ze wszystkich skorzystamy, ale na tym właśnie dyskusja polega, żeby zderzać ze sobą różnego rodzaju koncepcje, pomysły i projekty” – mówił Michał Dworczyk.

„Jestem przekonany, że w programie PiS nadal centralnym azymutem będzie godność człowieka, a kierunkiem rozwoju państwa model solidarnościowo-republikański” – dodał szef kancelarii premiera.

Trzydniowa konwencja PiS i Zjednoczonej Prawicy „Myśląc: Polska” w Katowicach zakończyła się w niedzielę. Jej efektem – jak zapowiadali politycy PiS – ma być przygotowanie założeń programowych przed wyborami parlamentarnymi.

W trakcie konwencji odbyło się kilkanaście sesji plenarnych z udziałem szefów poszczególnych resortów oraz kilkadziesiąt paneli eksperckich. Głos zabierali prezes PiS Jarosław Kaczyński, premier Mateusz Morawiecki oraz szefowie partii koalicyjnych: Solidarnej Polski – Zbigniew Ziobro i Porozumienia – Jarosław Gowin.

PAP/RIRM

drukuj