Fot. KPRM

M. Dworczyk: Do niedzieli premier zdecyduje, którzy wiceministrowie odejdą

Do niedzieli premier Mateusz Morawiecki podejmie decyzję, którzy wiceministrowie odejdą z rządu – poinformował szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk. Dodał, że informacja na ten temat ma zostać podana w poniedziałek.

„Jutro (w niedzielę – PAP) upływa termin, w którym pan premier może podjąć decyzję o przyjęciu dymisji, które zostały złożone przez wszystkich wiceministrów w czasie zmiany rządu. Do tego czasu premier na pewno podejmie decyzję w przypadku części wiceministrów i myślę, że w poniedziałek zostanie zakomunikowane to publicznie” – powiedział szef KPRM na antenie Programu Trzeciego Polskiego Radia.

Na razie z rządem pożegnało się trzech wiceministrów: wiceminister infrastruktury Kazimierz Smoliński, wiceszef resortu infrastruktury i budownictwa Tomasz Żuchowski oraz Jarosław Pinkas, sekretarz stanu w KPRM i pełnomocnik rządu do spraw organizacji struktur administracji publicznej właściwych w zakresie bezpieczeństwa żywności.

W czwartek rzecznik resortu środowiska informował PAP, że dymisję złożył również wiceszef MŚ i Główny Konserwator Przyrody Andrzej Szweda-Lewandowski. Nie pełnił swoich obowiązków od początku marca. Według informacji PAP na jego miejsce nie zostanie powołany nowy wiceminister. Obowiązki po nim przejmie najprawdopodobniej powołana w lutym Małgorzata Joanna Golińska.

PAP/RIRM

drukuj