fot. PAP/Piotr Nowak

M. Dworczyk: Minister zdrowia ma wszystkie prerogatywy, żeby rozmawiać z przedstawicielami zawodów medycznych i podejmować decyzje

Michał Dworczyk, szef Kancelarii Premiera, powiedział, że nie ma decyzji, by na rozmowy z medycznymi związkami przyszedł premier. Jak wskazał w Polskim Radiu, wszelkie uprawnienia do tych rozmów ma minister zdrowia.

W południe w Centrum Partnerstwa Społecznego „Dialog” w Warszawie zaplanowane jest posiedzenie Zespołu Trójstronnego ds. Ochrony Zdrowia. Jego tematem mają być m.in. wynagrodzenia w służbie zdrowia. Kwestia ta pojawi się na zespole po tym, jak protestujący medycy nie stawili się na rozmowy we wtorek.

Ogólnopolski Komitet Protestacyjno-Strajkowy Pracowników Ochrony Zdrowia chce rozmów z udziałem premiera. Szef KPRM-u Michał Dworczyk był dziś pytany w radiowej Jedynce o to, czy Mateusz Morawiecki się na nich pojawi.

– Na tę chwilę nie ma takiej decyzji. Minister zdrowia ma wszystkie prerogatywy, żeby rozmawiać z przedstawicielami zawodów medycznych i podejmować decyzje. Pan minister oraz jego współpracownicy są otwarci na merytoryczną rozmowę – poinformował szef Kancelarii Premiera.

Ogólnopolski Komitet Protestacyjno-Strajkowy Pracowników Ochrony Zdrowia od 11 września organizuje „białe miasteczko” w pobliżu Kancelarii Premiera.

14 września br. protestujący nie przyszli na spotkanie z ministrem zdrowia Adamem Niedzielskim, a wczoraj na spotkanie w Pałacu Prezydenckim.

RIRM

drukuj