fot. PAP/Radek Pietruszka

Szpital na Stadionie Narodowym niemal gotowy

W ciągu weekendu szpital tymczasowy powstający na Stadionie Narodowym powinien uzyskać gotowość operacyjną – poinformował na antenie TV Trwam minister Michał Dworczyk.

Na Stadionie Narodowym w Warszawie powstaje jeden z dwóch w stolicy szpitali tymczasowy dla pacjentów covidowych.

– Formalnie jest to filia szpitala Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji na Wołoskiej – poinformował minister Michał Dworczyk, szef Kancelarii Premiera.

Pierwszy etap prac został zakończony. Pierwsze 300 łóżek zostało już przekazane personelowi medycznemu. Gotowość operacyjną, szpital powinien uzyskać w ciągu weekendu – podkreślił Michał Dworczyk, szef Kancelarii Premiera w programie „Polski punkt widzenia” na antenie TV Trwam.

– W tej chwili trwają szkolenia stanowiskowe. Lekarze, pielęgniarki działają już tam na miejscu – wyjaśnił Michał Dworczyk.

Kolejny etap prac będzie finalizowany w najbliższych dniach.

– W przyszłym tygodniu chcemy uruchomić kolejne 200 łóżek, a w dalszym czasie liczba łóżek na Stadionie Narodowym osiągnie blisko 1200 miejsc – zapowiedział szef Kancelarii Premiera.

To szpital awaryjny.

– Pacjenci trafią tam dopiero wtedy, gdy w Warszawie, na Mazowszu już absolutnie nie będzie łóżek w szpitalach tradycyjnych – dodał gość programu.

Dodatkowo, zapadła decyzja, o budowie kolejnych szpitali tymczasowych. Pomogą w tym spółki Skarbu Państwa. Orlen buduje szpitale w Płocku i Ostrołęce.

TV Trwam News

drukuj