fot. PAP/Leszek Szymański

KO chce odwołać część polityków obozu rządzącego

Sejmowa Komisja Administracji zajmuje się dziś wnioskami Koalicji Obywatelskiej o odwołanie dwóch ministrów. Przed południem rozpoczęły się obrady dotyczące Szefa KPRM Michała Dworczyka. Z kolei na godz. 15.00 zostało zaplanowane posiedzenie poświęcone Mariuszowi Kamińskiemu, ministrowi spraw wewnętrznych i administracji.

Opozycja tłumaczy, że chce odwołać obu ministrów oraz  szefa resortu aktywów Jacka Sasina w związku z nieprawidłowościami wskazanymi przez NIK, dotyczącymi organizacji wyborów prezydenckich w trybie korespondencyjnym.

Sejm ma się zająć wnioskami KO na posiedzeniu w tym tygodniu. Piotr Uściński, poseł PiS-u, ocenia, że opozycja marnotrawi czas zarówno swój, jak i obozu rządzącego.

– Oczywiście oni mają na to dużo czasu. Natomiast obóz rządzący z pewnością mógłby ten czas wykorzystać inaczej. Mamy wiele projektów ustaw, które muszą być przygotowane i trafić do parlamentu, chociażby z Polskim Ładem. To są kolejne dni i godziny, które będziemy musieli poświęcić na debatę nad wnioskami, które nie mają żadnych szans na powodzenie – mówi Piotr Uściński.

Barbara Nowacka, wiceszefowa klubu KO, zapowiedziała tymczasem wniosek o odwołanie ministra edukacji prof. Przemysława Czarnka. Zarzuciła mu próbę „zdeptania wolności nauki”, atak na wolność szkół oraz prześladowanie uczniów, którzy np. biorą udział w protestach.

RIRM

drukuj