fot. PAP/Mateusz Marek

Szef KPRM: Popełniliśmy wiele błędów, ale potrafimy się do nich przyznać i wyciągamy wnioski

Popełniliśmy wiele błędów, natomiast to, co nas różni od naszych oponentów politycznych, to że potrafimy uderzyć się w piersi i przyznać, że to był błąd oraz wyciągamy wnioski na przyszłość – powiedział szef KPRM Michał Dworczyk.

Szef KPRM, odpowiadając na pytanie słuchacza w Radiu Zet, czy jest w stanie wymienić jedną wadę obecnego obozu władzy, powiedział: „popełniamy dziesiątki, a może i nawet więcej błędów, i to jest oczywiste, bo każdy, kto działa, to takie błędy popełnia”.

Jak mówił, „parlamentarzyści, przedstawiciele rządu są tylko ludźmi, w związku z tym też posiadają swoje wady, przywary i popełniają błędy”.

„Tylko osoba, która siedzi z założonymi rękami i nic nie robi, to nie popełnia błędów. My popełniliśmy wiele błędów, natomiast to, co nas różni od naszych oponentów politycznych to, że po pierwsze, potrafimy uderzyć się w piersi i przyznać, że to był błąd, to trzeba zmienić; po drugie, wyciągamy wnioski na przyszłość, starając się już takich błędów unikać” – przekonywał Dworczyk.

Pytany, o to „kto zapłaci za ten błąd i wydrukowanie kart do głosowania” (na zarządzone na 10 maja wybory – PAP), powiedział: „myślę, że przede wszystkim adresatem tego pytania powinien być pan marszałek (Senatu Tomasz) Grodzki i niektórzy samorządowcy, reprezentujący te miasta czy te samorządy, które sabotowały przygotowanie wyborów w maju”.

Wskazał, że „chodziło o to, żeby właśnie uzyskać jakiś tam partykularny polityczny cel, czyli możliwość zmiany kandydata (na prezydenta)”.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl