fot. PAP/Jacek Turczyk

J. Kaczyński i M. Morawiecki spotkali się z marszałkami województw

W środę po południu w siedzibie PiS na ul. Nowogrodzkiej odbyło się spotkanie prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego i premiera Mateusza Morawieckiego z marszałkami województw związanymi z Prawem i Sprawiedliwością.

Szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk, który uczestniczy w spotkaniu, powiedział po jego zakończeniu dziennikarzom, że „było to zwykłe spotkanie” marszałków województw z prezesem PiS i premierem Morawieckim.

„Rozmowa dotyczyła planów działań na najbliższy czas” – poinformował minister.

Jak dodał, w czwartek spotykają się marszałkowie wszystkich województw, „więc jest czymś naturalnym, że przed takimi wydarzeniami trzeba się spotkać, wymienić informacje oraz zaplanować działania”.

Dopytywany, o jakie działania chodzi, Michał Dworczyk odparł, że samorządy wojewódzkie są bardzo istotnym elementem samorządu.

„W związku z tym, czymś absolutnie naturalnym jest, że trzeba ustalić zasady współpracy, zarówno z rządem, jaki i ze strukturami partii. Większość marszałków, to są działacze PiS” – podkreślił szef KPRM.

Po jesiennych wyborach samorządowych PiS ma 7 marszałków – w województwach: lubelskim, łódzkim, podkarpackim, podlaskim, świętokrzyskim, śląskim i małopolskim. W spotkaniu uczestniczył też marszałek woj. dolnośląskiego Cezary Przybylski z Bezpartyjnych Samorządowców, z którymi PiS zawarł tam koalicję.

PAP/RIRM

drukuj