Inowrocław: W ratuszu miał działać zespół internetowych hejterów, nadzorowany przez posła K. Brejzę z PO-KO

W inowrocławskim ratuszu miał działać zespół organizujący hejt w internecie. W sprawę mają być zamieszani poseł PO-KO Krzysztof Brejza oraz jego ojciec, a jednocześnie prezydent Inowrocławia Ryszard Brejza – donosi portal tvp.info.

Dziennikarze portalu dotarli do zeznań, z których wynika, że w Urzędzie Miasta Inowrocławia opłacano ludzi, którzy atakowali w internecie osoby wskazane przez Ryszarda Brejzę lub jego syna. Mieli oni wystawiać negatywne komentarze oraz wrzucać grafiki i filmiki szkalujące opozycję.

Ireneusz Stachowiak, były wiceprezydent Inowrocławia i kandydat PiS na posła, podkreśla, że Krzysztof Brejza powinien zniknąć z życia politycznego.

– Należy bez żadnej zbędnej zwłoki zaapelować do pana Grzegorza Schetyny o to, żeby natychmiast usunął z życia politycznego pana Krzysztofa Brezję, posła na Sejm RP z Platformy Obywatelskiej. Otóż ten poseł, jak wynika z zeznań tych osób, które dzisiaj zostały ujawnione, stoi za zorganizowaną grupą nie tylko hejterów, ale za zorganizowaną grupą ludzi, która wyprowadzała pieniądze z urzędu miasta. To jest to, czego domyślaliśmy się od wielu miesięcy Czekaliśmy na te informacje i dzisiaj mamy potwierdzenie. Tak naprawdę z tych zeznań wynika, że to właśnie pan poseł organizował cały hejt i całą zbiórkę wyprowadzania pieniędzy z urzędu miasta – mówi Ireneusz Stachowiak.

W środę funkcjonariusze CBA przeprowadzili na terenie woj. kujawsko-pomorskiego szereg przeszukań mających związek ze śledztwem ws. afery fakturowej.

Sprawa ma związek z postępowaniem dotyczącym wyłudzenia pieniędzy przez pracowników Wydziału Kultury, Promocji i Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Inowrocławia.

Dotychczas w śledztwie postawiono 181 zarzutów 16 osobom, w tym czterem byłym pracownikom Urzędu Miasta Inowrocławia.

RIRM

drukuj