fot. PAP/Leszek Szymański

S. Karczewski: PO prowadzi negatywną kampanię wyborczą zamiast przedstawić program dla Warszawy

Kampania bilbordowa prowadzona przez PO ma charakter negatywny; wolałbym, by Platforma zamiast tego przedstawiła własny program dla Warszawy – powiedział PAP marszałek Senatu Stanisław Karczewski.

Koalicja Obywatelska PO i Nowoczesnej w prowadzonej kampanii prezentuje bilbordy z wizerunkiem prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego i hasłem „PiS wziął miliony”, które dopełniają różne podtytuły np.: „a wszystko drożeje”, „i chce być bezkarny”, „a tanich mieszkań nie ma”. Na akcję PO i Nowoczesnej sztab PiS odpowiedział swoją akcją – bilbordy PiS przedstawiają twarz dziecka z napisem „PiS odebrał złodziejom miliony i dał je dzieciom”.

„Kampania PO ma charakter negatywny. Szkoda, że ta partia rozpoczęła kampanię samorządową, wchodząc na negatywną drogę prowadzenia kampanii; wolałbym, by przedstawiła swój program dla Warszawy. Tego ciągle brakuje. Obserwuję bardzo wnikliwie kampanię prowadzoną w Warszawie. Cieszy mnie to, że według badań opinii kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Warszawy Patryk Jaki jest coraz bliższy pokonania Rafała Trzaskowskiego” – powiedział Stanisław Karczewski.

Dodał, że zamierza – jako szef komitetu poparcia Patryka Jakiego – aktywnie włączyć się w jego kampanię. Zastrzegł, że choć ma w planie wiele związanych z tym przedsięwzięć, to na razie nie może ich ujawnić.

„Na pewno mogę powiedzieć tyle, że bardzo zależy nam na tym, żeby w Warszawie doszło do zmiany władzy, bo Warszawa jej potrzebuje. Patryk Jaki prowadzi świetną kampanię i będę go mocno wspierał” – podkreślił marszałek.

Marszałek Senatu zapowiedział też, że weźmie udział w otwierającej kampanię konwencji wyborczej PiS, która odbędzie się w niedzielę w Warszawie, ale nie będzie zabierał głosu.

Zgodnie z rozporządzeniem premiera Mateusza Morawieckiego, wybory samorządowe odbędą się 21 października; druga tura wyborów bezpośrednich wójtów, burmistrzów i prezydentów miast – 4 listopada.

PAP/RIRM

drukuj