„Die Welt”: Minister gospodarki Niemiec w przyszłym tygodniu przyjedzie do Polski

Minister gospodarki i energetyki Niemiec Peter Altmaier w najbliższą środę odwiedzi Polskę – informuje dziennik „Die Welt”. Celem podróży jest omówienie z polskimi władzami wspólnych inwestycji w produkcję baterii do samochodów elektrycznych.

Altmaier, uznawany za bliskiego politycznego sojusznika kanclerz Angeli Merkel, ma w Polsce rozmawiać z minister przedsiębiorczości i technologii Jadwigą Emilewicz oraz szefem resortu energii Krzysztofem Tchórzewskim. W przyszły czwartek uda się do Holandii.

„Die Welt” pisze, że rząd w Berlinie „od lat prowadzi kampanię” na rzecz produkcji baterii w Niemczech. W ocenie dziennika, celem niemieckich producentów samochodów ma być zajęcie wiodącej pozycji w tej branży, ale przemysł w tym kraju nie wykazywał do tej pory dużego zainteresowanie szeroką przemysłową produkcją baterii.

„Ponadto minister chce uruchomić stały dialog z polskim rządem w celu poprawy stosunków gospodarczych” – twierdzi „Die Welt”.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl