Kolejny etap akcji „Ratusz Rafała”. Przedstawiono postać Jarosława Jóźwiaka

Jarosław Jóźwiak, były wiceprezydent stolicy w gabinecie Hanny Gronkiewicz-Waltz – to kolejna postać, o której w ramach akcji „Ratusz Rafała” mówili sztabowcy Patryka Jakiego. Dziś rano odbyła się konferencja prasowa w tej sprawie.

Stołeczni samorządowcy Prawa i Sprawiedliwości  rozpoczęli akcję, w ramach której prezentują osoby z otoczenia kandydata Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej na prezydenta stolicy Rafała Trzaskowskiego. Określają je jako ,,podejrzane” i ,,szemrane”.

Jedną z nich jest b. wiceszef stołecznego ratusza Jarosław Jóźwiak, którego zdymisjonowano we wrześniu 2016 r. w związku z aferą reprywatyzacyjną.

Jarosław Jóźwiak nadzorował Biuro Gospodarki Nieruchomościami. Teraz pojawia się za plecami kandydata PO na prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego – mówił warszawski radny PiS Jacek Ozdoba.

– Był wiceprezydentem Warszawy, szefem gabinetu pani prezydent. Praktycznie od początku jej urzędowania znajdował się w ratuszu, pełnił znaczne funkcje, miał duży wpływ, o czym zresztą sami prominentni działacze PO mówią, że była to osoba istotna w ratuszu Hanny Gronkiewicz-Waltz. Pan Jarosław Jóźwiak miał dostęp do dokumentów o nieruchomości przy ulicy Noakowskiego 16. Jest to kamienica zreprywatyzowana w nielegalny sposób przez rodzinę pani prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz. Istnieje prawdopodobieństwo, że pan Jarosław Jóźwiak miał dostęp, zresztą sam przyznał, że sięgał do akt tej sprawy, ponieważ nadzorował odpowiedni wydział, który zajmuje się reprywatyzacją – wskazał Jacek Ozdoba.

Jarosław Jóźwiak twierdzi, że nie pracuje w sztabie wyborczym Rafała Trzaskowskiego. Ponadto według niego PiS posiłkuje się zdjęciami z demonstracji w obronie sądów, w których uczestniczył on z całą grupą polityków PO i Nowoczesnej.

W ramach akcji „Ratusz Rafała” radni PiS zaprezentowali wcześniej także postać Lecha Baryckiego, radnego PO z dzielnicy Ochota, który lobbował na rzecz prywatnej firmy. Kolejna odsłona akcji już niedługo.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl