fot. PAP/Radek Pietruszka

Agresywne protesty w Warszawie

W środę w Warszawie odbył się nielegalny protest przeprowadzony przez zwolenników tzw. aborcji. Policja zmuszona była użyć środków przymusu bezpośredniego w postaci gazu i siły fizycznej.

Podczas wczorajszego nielegalnego protestu na placu Powstańców Warszawy, demonstranci siłą próbowali przerwać kordon policji. Doszło tam do bójek i przepychanek. Piotr Müller, rzecznik rządu, pytany był na antenie Polskiego Radia, czy działania policji będą analizowane.

– Zawsze, gdy pojawiają się takie informacje, oczywiście stosowne komórki w policji analizują, czy funkcjonariusze zachowali się w odpowiedni sposób – mówił Piotr Müller.

Rzecznik Komendy Stołecznej Policji, nadkom. Sylwester Marczak, poinformował, że policjanci podjęli czynność legitymowania wobec jednego z agresorów. Konieczne było użycie siły fizycznej, a w rezultacie mężczyzna został zatrzymany. Jak podkreślił rzecznik rządu, funkcjonariusze mieli do tego pełne prawo.

– Wczoraj w czasie demonstracji w Warszawie, które mają charakter nielegalny ze względu na trwającą epidemię, część osób, które protestowały, była konfrontacyjna wobec policji. W związku z tym policja, zgodnie z przepisami prawa, ma obowiązek użycia odpowiednich środków, by zapobiec atakowi na funkcjonariusza policji – stwierdził Piotr Müller.

Rafał Trzaskowski, prezydent stolicy, napisał na Twitterze, że policja nie miała podstaw, by zastosować środki przymusu bezpośredniego.

 

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl