fot. twitter.com/Swiat_Rolnika

W Warszawie odbędzie się dziś kolejny protest rolników

Rolnicy będą dziś protestować w Warszawie przeciwko tzw. Piątce dla zwierząt. Mimo sprzeciwu gospodarzy, Prawo i Sprawiedliwość nie wycofuje się z ustawy o ochronie zwierząt. Przepisy zakładają m.in. likwidację hodowli zwierząt na futra oraz organicznie uboju rytualnego.

Wczoraj poprawkami Senatu do ustawy miała zająć się sejmowa komisja rolnictwa. Posiedzenie zostało jednak odwołane. Politycy PiS-u tłumaczą to tym, że rząd nie wypracował opinii do noweli. Jednocześnie zapowiadają, że będą kontynuować prace nad rozwiązaniami.

Pełna mobilizacja widoczna jest także wśród rolników. Dziś wyjadą oni na ulice Warszawy.

– Jeżeli się z tym nie zgadzasz, jeżeli nie zgadzasz się na to, żeby była tzw. Piątka dla zwierząt, która nie była konsultowana z tymi, których najbardziej dotknie; jeżeli nie zgadzasz się na to, żeby ministrem rolnictwa był minister Puda, który jest szkodnikiem polskich rolników, przyjedź. Będziemy w kilku newralgicznych miejscach Warszawy. Bardzo mocno pokażemy swoją obecność. Później pojedziemy pod Sejm – mówi prezes Agro Unii, Michał Kołodziejczak.

Protest Agro Unii ma się rozpocząć w południe. W ubiegłym tygodniu gospodarze wyjechali na drogi w całym kraju.

PiS przedstawił tzw. Piątkę dla zwierząt na początku września. Nowela podzieliła Zjednoczoną Prawicę. Politycy Solidarnej Polski zagłosowali przeciw projektowi.

RIRM

drukuj