fot. Centrum Życia i Rodziny

Petycja do prezesa TVP o wycofanie koncertu kolęd z udziałem artystów popierających strajk kobiet 

Ponad 28 tys. osób podpisało się już pod petycją do prezesa TVP Jacka Kurskiego o wycofanie ze świątecznej ramówki koncertów kolęd z udziałem artystów wspierających strajk kobiet. Twórcą inicjatywy jest Centrum Życia i Rodziny.

Autorzy akcji ,,Święta bez pioruna” zwracają uwagę, że w Wigilię w telewizji  publicznej emitowane będą koncerty kolęd z ważnych dla katolików miejsc – m.in. z Jasnej Góry i z kościoła przy Ostrej Bramie w Wilnie.

Wśród artystów śpiewających kolędy są też tacy, którzy wyrazili poparcie dla proaborcyjnego, wulgarnego i antychrześcijańskiego ruchu, m.in. Anna Wyszkoni, Barbara Kurdej-Szatan czy Natalia Kukulska. Autorzy petycji wskazują, że ich postawa kłóci się z odtwarzaniem chrześcijańskiej spuścizny.

Paweł Ozdoba, prezes Centrum Życia i Rodziny, liczy na to, że prezes TVP wysłucha apelu Polaków.

– Apelujemy do prezesa TVP, aby zmienił swoją decyzję. Jeśli nie wycofa tych koncertów z ramówki świątecznej, to chcemy, aby przynajmniej ją ograniczył. Uważamy, że artyści wspierający proaborcyjne postawy strajku kobiet, nie powinni śpiewać nam przy wigilijnym stole „Lulajże Jezuniu”, bo byłaby to czysta hipokryzja  – mówi Paweł Ozdoba.

Petycję do prezesa TVP w tej sprawie można podpisać na stronie swietabezpioruna.pl. Na stronie jest także więcej informacji o całej akcji.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl