fot. twitter.com/MON_GOV_PL

MON: Ponad 4,3 tys. studentów w Legii Akademickiej

Ponad 4,3 tys. studentów z 74 uczelni wzięło w tym roku udział w programie ochotniczego szkolenia wojskowego studentów Legia Akademicka; 2 tys. ukończyło kurs – poinformowało MON.

„W tym roku w programie Legia Akademicka uczestniczyło 4346 studentów z 74 uczelni. 2084 studentów ukończyło szkolenie praktyczne i złożyło przysięgę wojskową. W kolejnej edycji programu wprowadzamy moduł oficerski szkolenia” – zapowiedział resort we wpisie na Twitterze.

https://twitter.com/MON_GOV_PL/status/1339537530455252992

Legia Akademicka to rozpoczęty w 2017 r. program ochotniczego szkolenia studentów, składający się z części teoretycznej i praktycznej. Teoria obejmuje zajęcia z wykładowcami uczelni lub instruktorami z jednostek wojskowych w formie wykładów i pokazów oraz kilkanaście kursów samokształcenia zamieszczonych na platformie e-learningowej.

Po zaliczeniu części teoretycznej studenci mogą wystąpić do komendanta wojskowej komendy uzupełnień o powołanie w trybie ochotniczym do odbycia ćwiczeń wojskowych. Część praktyczna programu trwa trzy lub sześć tygodni, w zależności czy jest to moduł podstawowy czy podoficerski. Zajęcia praktyczne odbywają się podczas wakacji, studenci są wtedy skoszarowani w jednostkach wojskowych.

PAP

drukuj