Wkrótce konkurs uzupełniający na członków zarządu TVP

3 listopada zostanie ogłoszony konkurs uzupełniający na dwóch członków zarządu TVP. Taką decyzję podjęła Rada Nadzorcza spółki na nadzwyczajnym posiedzeniu. Kandydaci będą mogli składać swoje aplikacje do 18 listopada.

Obecnie funkcję jednoosobowego zarządu TVP sprawuje prezes Janusz Daszczyński. Wcześniej Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji odrzuciła kandydatury Wiesława Roli i Mariana Zalewskiego na członków zarządu.

Poseł Jan Dziedziczak z sejmowej Komisji Kultury i Środków Przekazu mówi, że to obrazuje obecną sytuację TVP, która zmaga się z kryzysami programowym i organizacyjno-finansowym.

– Po pierwsze kryzys programowy. Telewizja Polska po 1989 roku w tej chwili jest najbardziej upublicznioną, propagandową, a nie informacyjną stacją. Pamiętajmy, że misją telewizji publicznej jest również zachowanie pluralizmu, co absolutnie nie jest w tej chwili dostrzegane na antenie. Dugi z kryzysów, to wielki kryzys organizacyjno-finansowy. Telewizja jest w dramatycznej sytuacji finansowej i potrzebna jest odbudowa potencjału tej stacji. To, co w tej chwili dzieje się przy wyłanianiu zarządu telewizji świadczy o obu tych problemach. Odnoszę wrażenie, że jest to przyspieszone działanie już po wyborach parlamentarnych – ocenia Jan Dziedziczak.

Konieczność rozpisania uzupełniającego konkursu wynika z uchwały Rady Nadzorczej. Rada musi wyłonić dwóch członków zarządu do końca roku.

RIRM

drukuj