fot. PAP/Wojciech Olkuśnik

W Sejmie trwa debata nad projektem uchwały wspierającej działania rządu w zakresie negocjacji budżetowych w UE  

W Sejmie trwa pierwsze czytanie projektu uchwały autorstwa posłów PiS wspierającej działania rządu w zakresie negocjacji budżetowych w Unii Europejskiej. Posłowie proponują wyrażenie uznania dla „faktu zablokowania przez przedstawicieli Polski dalszych prac nad pakietem rozwiązań budżetowych”.

W projekcie podkreślono, że niedopuszczalne jest tworzenie prawa, które mogłoby prowadzić do dyskryminacji. Projekt uchwały PiS-u zaprezentował w Sejmie Szymon Szynkowski vel Sęk, wiceszef MSZ.

– Nie chcemy niczego blokować, ale nie możemy dopuścić do tego, aby Komisja Europejska zablokowała dobry budżet dla Polski. Apelujemy do wszystkich sił politycznych, aby w tej sprawie była jedność. Szanowni Państwo, odpowiedzcie sobie na pytanie, czy wy chcecie wzmocnić mandat premiera Mateusza Morawieckiego w negocjacjach, czy chcecie wzmocnić mandat Komisji Europejskiej – powiedział Szymon Szynkowski vel Sęk.

Kluby KO, Lewicy i PSL złożyły w Sejmie swoje projekty uchwał wzywających rząd do zawarcia porozumienia w sprawie budżetu UE na lata 2021-2027 oraz funduszu odbudowy i głosowania za nim.

Państwa członkowskie nie osiągnęły w poniedziałek jednomyślności ws. wieloletniego budżetu UE i decyzji odnoszących się do funduszu odbudowy.

Polska i Węgry zgłosiły zastrzeżenia w związku z rozporządzeniem dotyczącym powiązania środków unijnych z przestrzeganiem zasad praworządności.

 

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl