Posiedzenie speckomisji ws. zatrzymań podejrzanych o szpiegostwo

Posłowie z sejmowej Komisji ds. Służb Specjalnych wysłuchają informacji ws. zatrzymanych podejrzewanych o pracę na rzecz obcego wywiadu – cywila i oficera Wojska Polskiego.

Posiedzenie speckomisji rozpocznie się o godz. 13.00. Informację przedstawią szefowie ABW i Służby Kontrwywiadu Wojskowego. Na dziś oficjalne informacje w tej sprawie zapowiedziały także prokuratury: wojskowa i cywilna.

Wczoraj zatrzymani mieli usłyszeć zarzut pracy na rzecz obcego wywiadu.

Dr Łukasz Kister z Collegium Civitas,  były oficer SKW mówił, że zatrzymanie do którego doszło w środę powinno wzmocnić czujność organów państwa.

– Być może właśnie to zatrzymanie jest wyciągnięciem wniosków z wielomiesięcznych ustaleń służb dotyczących tego, że zostajemy w ciągłym, rosnącym z dnia na dzień zainteresowaniu obcych służb. Być może to są właśnie wnioski. Państwo postanowiło rozwiązać jakąś sytuację, której nie dało się w żaden inny sposób prowadzić. Tutaj jest nadzieja tylko na to, że to zatrzymanie nie uśpi służb kontrwywiadowczych i nadal będą chronić nasze bezpieczeństwo i będą dbać o to, by to rosnące zainteresowanie Polską, jako – jednak – kluczowym graczem w naszej części Europy, nadal było właściwie monitorowane, byśmy nie czuli się zagrożeni, a interesy państwa polskiego były właściwie chronione – powiedział dr Łukasz Kister.

Według mediów, zatrzymany cywil to prawnik z obywatelstwem Polski i Rosji, pracujący w jednej ze stołecznych firm i szpiegujący dla rosyjskiego wywiadu.

Na razie ani prokuratura, ani MON nie podają informacji, na rzecz jakiego państwa mieliby pracować zatrzymani.

 

RIRM

 

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl