W Sejmie głosowanie nad wnioskiem o odwołanie Sienkiewicza

Dziś w Sejmie odbędzie się głosowanie nad wnioskiem o odwołanie ministra spraw wewnętrznych Bartłomieja Sienkiewicza, jednego z głównych bohaterów afery taśmowej.

Wniosek w tej sprawie złożyło Prawo i Sprawiedliwość. Popiera go cała opozycja. Z koleikoalicja PO i PSL będzie bronić ministra.

Poseł Mariusz Błaszczak, uzasadniając w Sejmie wniosek PiS o wotum nieufności wobec szefa MSW mówił, że treść rozmowy Bartłomieja Sienkiewicza z prezesem NBP Markiem Belką jest kompromitująca i w tej sytuacji minister nie powinien pełnić swojej funkcji.

Bartłomiej Sienkiewicz jest emerytowanym pułkownikiem Służb Specjalnych, nadzoruje służby z upoważnienia Prezesa Rady Ministrów. Pan Bartłomiej Sienkiewicz pozwalał na to, żeby kelnerzy podsłuchiwali przez ponad rok najważniejsze osoby w państwie. Czy można bardziej się ośmieszyć? Pan minister Sienkiewicz pozował na twardziela, odgrażał się łamiącym prawo „idziemy po was”. Czy taki minister daje poczucie bezpieczeństwa obywatelom naszego kraju? – wskazywał Mariusz Błaszczak, przewodniczący KP PiS.

Na dziś zaplanowano także głosowanie nad wotum nieufności dla rządu Donalda Tuska. Liderzy PO i PSL będą bronić rządu. Klub PSL-u zarządził nawet dyscyplinę głosowania przeciwko wnioskowi.  SLD i Twój Ruch zapowiedziały, że wstrzymają się od głosu. Według SLD, PiS buduje fałszywą alternatywę PO. Twojemu Ruchowi nie pasuje kandydat Prawa i Sprawiedliwości prof. Piotr Gliński.

RIRM

drukuj