Wzrasta liczba skarg zgłaszanych do GIODO

Sejm zajmie się w tym tygodniu sprawozdaniem Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych za 2013 r. Jak wynika z dokumentu od 2007 r. liczba skarg zgłaszanych do GIODO wzrosła ponad dwa razy, pytań prawnych – cztery, a zbiorów do rejestracji – niemal sześć razy.

Szef urzędu dr Wojciech Wiewiórowski stwierdził, że będzie musiał zrezygnować z części obowiązków, bo obecne 119 etatów to za mało.

Jak wynika ze sprawozdania GIODO za 2013 r., był to kolejny rok, w którym znacznie wzrosła liczba skarg, pytań prawnych oraz wniosków o rejestrację zbiorów danych osobowych.

Poseł Iwona Arent, podkreśla, że problemy z jakimi zmaga się GIODO wynikają z ograniczonych funduszy, które dostaje z budżetu.

Co roku wzrasta liczba zgłoszeń do Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych w sprawach, które jego dotyczą, a nie ma żadnych dodatkowych pieniędzy w budżecie na to, aby zajmować się tymi sprawami. GIODO uczciwie powiedział, że po prostu będzie musiał zrezygnować z tych spraw z których będzie można zrezygnować, ponieważ nie będzie w stanie obsłużyć wszystkich skarg i nie będzie w stanie rzetelnie wykonać tych obowiązków, które są na niego nałożone. Co roku apelujemy, jako opozycja, o to, żeby w budżecie znalazły się jednak dodatkowe pieniądze dla Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych – powiedziała Iwona Arent.

Sejm wybierze takżeGeneralnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych. Jedynym kandydatem jest dr Wojciech Wiewiórowski, który pełni tę funkcję od czterech lat. Jego kandydaturę zgłosił klub PO.

Wiewiórowski protestował m.in. przeciwko umowie ACTA, którą ocenił jako niebezpieczną dla praw i wolności określonych w konstytucji. Po wyrokach Naczelnego Sądu Administracyjnego. GIODO wydał pierwsze decyzje, w których nakazał proboszczom odnotowanie w księdze chrztu aktu apostazji.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl