fot. Tomasz Strąg

J. Brudziński: Brutalne i grubiańskie ataki na Jarosława Kaczyńskiego przekroczyły wczoraj granice

Emocje rzeczywiście wczoraj przekroczyły wszelką miarę; te brutalne i grubiańskie ataki na Jarosława Kaczyńskiego – na człowieka obrażanego przez dwa lata przekroczyły granice – powiedział w Sejmie wicemarszałek Joachim Brudziński.

Polityk PiS nawiązał w ten sposób do wtorkowej, nocnej ostrej wymiany zdań między posłami opozycji a prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim. Szef Prawa i Sprawiedliwości zwrócił się do swych oponentów politycznych tymi słowami: „Wiem, że boicie się prawdy, ale nie wycierajcie swoich mord zdradzieckich nazwiskiem mojego śp. brata, niszczyliście go, zamordowaliście go, jesteście kanaliami”.

Joachim Brudziński, w reakcji na wnioski opozycji o przerwę, zaapelował o niezwłoczne przejście do realizacji porządku obrad.

„Chciałbym zgłosić (…) wniosek o przejście do niezwłocznej realizacji porządku dziennego” – powiedział polityk PiS. Zwrócił się też z apelem do liderów ugrupowań opozycyjnych: Grzegorza Schetyny, Ryszarda Petru i Władysława Kosiniaka-Kamysza.

„Państwa posłowie, członkowie klubów wychodzą na mównicę, zgłaszają wnioski formalne, uzasadniają te wnioski formalne rzekomymi emocjami. Tak, te emocje rzeczywiście wczoraj przekroczyły wszelką miarę; te brutalne i grubiańskie ataki na człowieka obrażanego przez dwa lata przekroczyły granice” – ocenił wicemarszałek.

„Szanowni państwo – albo przejdziemy do porządku dziennego, albo przejdziemy do historii jako parlament, z którego obrazki będą takie same jak z parlamentu Korei Południowej albo Ukrainy. Szanowni państwo tego oczekujecie? To rzeczywiście realizujcie dalej ten festiwal nienawiści” – dodał poseł PiS.

Ostatecznie Sejm przegłosował przejście do porządku obrad i rozpoczęły się głosowania.

PAP/RIRM

drukuj