fot. PAP/Wojciech Olkuśnik

Spotkanie prezesów Prawa i Sprawiedliwości oraz Solidarnej Polski

Prezes Prawa i Sprawiedliwości, Jarosław Kaczyński, spotkał się w poniedziałek z prezesem Solidarnej Polski, Zbigniewem Ziobro – poinformował o tym wiceminister sprawiedliwości, Michał Woś.

Sensowne spotkanie, pełne wzajemnego zrozumienia – tak o spotkaniu szefów partii koalicji rządzącej Jarosława Kaczyńskiego i Zbigniewa Ziobry, mówił minister Michał Woś.

– Wykorzystaliśmy ten moment, aby przypomnieć, że nie możemy doprowadzić do gigantycznych podwyżek cen energii – zaznaczył na antenie TVN 24 wiceprezes Solidarnej Polski, Michał Woś.

Za podwyżki – jak wskazywał wiceminister sprawiedliwości – odpowiedzialna jest „błędna polityka Unii Europejskiej”.

– Prezesi rozmawiali o sprawach fundamentalnych, gdzie mieliśmy okazję przypomnieć nasz wspólny program; przypomnieć to, o co walczymy, czyli o suwerenność Polski oraz o to, żeby decyzyjność była w Warszawie – powiedział minister Michał Woś.

A nie w Brukseli czy w  Berlinie – zaznaczył wiceszef resortu sprawiedliwości.

– Decyzje o wspólnym długu, o przesunięciu kompetencji – chociażby przy rozporządzeniu dotyczącym tzw. wartości europejskich (oczywiście interpretowanych dowolnie przez elity brukselskie) – powoduje, że realnie przesuwamy suwerenność do Brukseli – wskazał minister Michał Woś.

I realnie – jak określił wiceprezes Solidarnej Polski – godzimy się na federalizację  Unii Europejskiej.  To jest, w ocenie partii, fundamentalny problem, o którym trzeba rozmawiać.

TV Trwam News

drukuj