Nowy spot PiS-u dotyczący rolnictwa

PiS zaprezentował dziś spot wyborczy dotyczący rolnictwa. Politycy tej partii podkreślają, że potrzebny jest program dla rolników dotkniętych suszą, a także wyrównanie unijnych dopłat dla gospodarzy.

– Chcemy odbudować szacunek do ciężkiej pracy rolnika. Nie pozwolimy, aby mówiono o nas, że jesteśmy frajerami. Dla nas liczy się praca, a nie obietnice. Pracujemy dla naszej społeczności, pracujemy dla Polaków – słyszymy w spocie.

Z danych przedstawionych przez posłów wynika, że polski rolnik otrzymuje dopłatę do hektara ziemi w wysokości 218 euro, w Niemczech natomiast – 315 euro.

PiS ma przygotowany program rolny, a po wyborach zostanie przedstawiony raport o stanie rolnictwa za rządów koalicji PO-PSL – zapowiedział poseł Krzysztof Jurgiel.

– Największe zaniedbania to właśnie negocjacje wspólnej polityki rolnej, sprawa liberalizacji rynków rolnych, a także zaniechania działań dotyczących rozwoju obszarów wiejskich, bo Polska tzw. powiatowa w naszym pojęciu, jest zwijana. Te nieprawidłowości sprzedaży ziemi – widzieliśmy zresztą skutki tego wszystkiego, m.in. akcję, która miała miejsce na pomorzu, gdzie aresztowano 11 rolników tylko za to, że chcieli bronić polskiej ziemi – zauważa polityk.

Politycy PiS-u chcą, aby polską ziemię mogli kupować tylko polscy rolnicy.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl